Gönderen Konu: SAÇ EKTIRMELIMIYIM?  (Okunma sayısı 6838 defa)

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
SAÇ EKTIRMELIMIYIM?
« : 12 Kasım 2016, 14:32:18 »
Arkadaşlar bir süredir bu siteyi takipteyim.
25 yaşındayım. Şakaklarda açılmalar var ve SAÇ dökülme problemi devam ediyor. Ekim için karar veremiyorum. Z.Kul Hoca ile görüştüm 2500 greft dedi ama bana fazla gibi geldi 
Dökülme seklim çok tuhaf mecbur topik kullanıyorum. Sizlerin  yardimina ihtiyacım var.

recoba

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKTIRMELIMIYIM?
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2016, 17:38:20 »
dokulme tipin tuhaf diil. erkek tipi dokulme bence. Ekim yapmaniza hic gerek yok... toppik sizi min 5 sene daha idare eder.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2016, 18:18:41 »
2500 greftlik bir ekim alanı varmı arkadaşlar yardımcı olursaniz çok sevinirim sanki fazla söylendi gibi geliyor bana. Bende çok kararsızım ekim için ama dökülme çok hizli devam ediyor. Yani 1 2 sene sonra çok büyük açılmalar olur diye düşündüğümden ilk ekimi sakaklara sık
Olarak yaptırmak istedim . Ne dersiniz isin içinden çıkamıyorum.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2016, 11:17:25 »
Tacrubeli Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Fikir verin yoksa ekim yapmayı düşünüyorum.

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2016, 11:55:00 »
Aile büyüklerinde durum nasıl ? dökülme sadece şakaklar ile sınırlıysa ve görüntünden hoşlanmıyorsan ekim yaptırabilirsin. Dökülme ilerleyebilir dersen bir kaç sene bekleyebilirsin. Ekim yapılacak bölge yaklaşık 50cm2 yani cm2 50 greft çalışılacak. Sıklık için yeterli bir rakam. 2500 tam sayı anlayacağın.

aydinclk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2016, 12:12:09 »
Kardesim øn sac cizgin gerilemis buda senin istedigin sekli saca verememen anlamina geliyor sadece øn tarafa ekim yapabilirsin simdilik ilerideki døkulmeyi gøz ønune alarak bi planlama yapabilirsin

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2016, 19:24:34 »
Ailede dayimda sac dökülmesi yok. Babam da ve amcamlarda alın çok geniş dökülme fazla o yüzden zaten karar veremiyorum. Dökülmede devam etmekte. Ilerde çok kötü bir görüntü olur mu die korkuyorum. Bide bu saça ekim için zekeriya kul uygun mu ne dersiniz?

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2016, 10:20:48 »
Saclari 3 numara kestirip dökülmüş olan yerlere saç dövmesi yaptirsam nasıl olur acaba?  Bir kaç sene idare eder belki.

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2016, 12:30:57 »
Saclari 3 numara kestirip dökülmüş olan yerlere saç dövmesi yaptirsam nasıl olur acaba?  Bir kaç sene idare eder belki.
Şu aşamada verebileceğin en saçma karar olur. Kafana çok takıyorsun anladığım kadarıyla, dökülmeyi minimuma indirip ekim yaptırabilirsin. Saç dövmesi yaptırsan Saçlarını uzun tutup şekil veremezsin. Hep 1 veya 2 numara olur. Babanın dökülme tipinde olacak saçların %90 eğer o aşamaya az kaldıysa biraz daha sabret. Dövme de az para değil 4.000 tl civarı

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2016, 15:55:05 »
Öncelikle cevap verip karar vermeme yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Takmamaya çalışıyorum ama henüz başaramadım  :) dökülme babama göre daha çok var o yüzden zaten bütün kararsızlığım ve hala devam etmekte. Ektirsem sonra kalanlar kesin dökülecek biliyorum. Ektirmesem henüz psikolojim bu sekle alışamadı.  Bide ekim suan mevcut saclarima zarar verir mi bilemiyorum.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2016, 15:58:22 »
Dökülmeyi azaltmak için ne tavsiye edersiniz. Şampuan olarak hepsini denedim su an sebamed kullanıyorum. Finasterid falan kullanma taraftarı değilim. Bu sitede öğrendiğim kadarı ile çok iyi birşey değil. Siz ne tavsiye edersiniz. Doktorlara inanmıyorum sizlerin tecrübesi daha önemli benim için.

ModelPros

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2016, 16:15:24 »
finasteride başla finasteride. bu işin başka yolu yok veya kel olmaya razı olucaksın. yan etkileri konusunda pimpirikli insanları dinleme. sorun yaşayınca bi yere suç atmakta üstüne yok kimsenin..

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2016, 17:37:22 »
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Finasterid Usta şunlara baksana nasıl kullanim. Hadi kullandim diyelim bıraktığın zaman eski haline dönüyormuş. Kesin çözüm olsa denemeye değerde ne bilim kel kalmak sanırım bu yan etkilerden daha iyi :(

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2016, 17:46:51 »
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Finasterid Usta şunlara baksana nasıl kullanim. Hadi kullandim diyelim bıraktığın zaman eski haline dönüyormuş. Kesin çözüm olsa denemeye değerde ne bilim kel kalmak sanırım bu yan etkilerden daha iyi :(
Evet maalesef sürekli kullanım gerekiyor. Ne yazık ki bazı kullanıcılarda kalıcı hasarda bırakıyor. Kullanmadan ne şekilde etki edeceğini öğrenmekte mümkün değil. En az yan etkiyle çok pozitif ilerleme sağlayanda var. Kişiden kişiye farkediyor. Bende en büyük yan etkisi sabah ereksiyonlarını unuttum. Şahin insanlar Bazen öyle bir noktaya geliyor ki ne olacaksa olsun diyor. Kullanıp kullanmamak sana kalmış. Doğal olarak çiğ kabak çekirdeği, yeşil çay, nane çayı, siyah üzüm çekirdeği önerebilirim. Mucize değil ama hiç yoktan iyidir.

Şahin

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2016, 18:18:00 »
Ya bende neredeyse o noktadayim zaten ama yinede finasterid için biraz daha psikolojim bozulması lazim :) yinede tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Sanirim 1 sene daha topik ile idare edip seneye tekrar değerlendireceğim. Babam da sac yok benimde dokulecegi kesin o yüzden beklemekte fayda var biliyorum ama ışte aynaya bakınca insan mutsuz oluyor. Sence su an ekim kendi saclarima zarar verir mi?

Facebook Twitter Instagram