Gönderen Konu: Institute of Hair (3847 Greft) 9-10 Kasım  (Okunma sayısı 46797 defa)

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Institute of Hair (3847 Greft) 9-10 Kasım
« : 12 Kasım 2016, 14:30:26 »
Arkadaşlar Merhaba;
23 yaşındayım 5, 6 yıldır saçlarımda, bazı dönemlerde yoğun bazı dönemlerde ise seyrekte olsa dökülme hep vardı. Artık açıklığım arttıkça takıntımda arttı ve saç ekimine karar verdim. Bütçem, beklentilerim ve forumdaki bazı arkadaşlardan aldığım tavsiyeler üzerine Insitute of Hair e karar verdim ve Çağla Hanımdan randevu aldım. Randevu günü operasyon şefi Elif Hanım tarafından, saç kalınlığı, donör kapasitesi, gerekli greft sayısı gibi birçok analiz yapıldı ve operasyon hakkında uzun uzun bilgilendirdiler. Daha sonra 1000tl ön ödeme yaparak operasyon için kesin gün belirlendi. 9 Kasım 1800 greft, 10 Kasım 1900 greft olmak üzere toplam 3700 olucak şekilde planlama yapıldı fakat Elif Hanımın insiyatifi ile bu greft sayısının biraz daha üzerine ekim gerçekleştirildi ve ekstra bir ücret talep edilmedi. Operasyon sabah 8.00 den akşam 5.00 a kadar 2 gün boyunca sürdü gerçekten uzun bir süre ve eğer bir usb ile hazırlıklı gelmezseniz bu süre zarfında Aysel Hanımın belgesel arşivi ile yüzleşmeniz gerekecektir.  :D

Operasyon sonrası ekim bilgilerini içeren rapor niteliğinde bir zarf verildi. Hangi bölgeye kaçlı greft ve kaç adet ekildiğine dair ayrıntılar yer alıyordu ben konunun uzamaması açısından yüzeysel bazı ekim bilgilerini aşağıda paylaştım.

Ekim Bilgileri
*Dönor Bölge: 8700 Greft
*Ekilen Greft: 3843 Adet
*Ekim Alanı:64 cm2

Bu arada yorum yapmasamda forumu son 1 aydır karar aşamasında olduğum için sıkı takip ediyordum. Bazı arkadaşların konuları reklam yapıldığı yönünde yorumlarla kirletilerek konunun dışına çıkartılmış. Amacım kesinlikle reklam yapmak değildir sadece edindiğim izlenimleri paylaşıyorum, gördüğüm ilgi ve alakadan dolayı bu paylaşımı yapmayı kendime borç bildim fakat bu bir süreç eğer olumsuz bir durum ile karşılaşırsam bunuda burada paylaşacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Belli aralıklarla fotoğraflar paylaşıcam süreci hep birlikte görelim. Birde paylaşım yapmam karşılığında tarafıma ekstra bir indirim uygulanmadı hatta böyle bir paylaşımı yapmam konusunda bir talepleri dahi olmadı aranızdan soranlar olacaktır ben şimdiden cevaplamış olayım.

Paylaştığım fotoğraflar ilk kliniğe gittiğim gün ve operasyondan sonraki gün yıkama sonrasında Çağla Hanım tarafından çekilmiş fotoğraflardır. Daha birçok açıdan fotoğraf çekildi kendisi bana hepsini mail ile attı fakat ben yüzümün görünmesini istemediğimden sadece bunları paylaştım. Ama ben daha detaylı ve farklı açılardanda görmek istiyorum diyen varsa telefon numaramı verebilirim Whatsapp tan resim paylaşımı yapabilirim. sürç-i lisan ettiysem affola. Herkese İyi Günler

Kelim ama yakışıyor

• Ziyaretçi
Ynt: Institute of Hair (3847 Greft) 9-10 Kasım
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2016, 16:17:16 »
İlk aşama için gayet güzel görünüyor. Hayırlı olsun. Valla ne yalan söyleyeyim banada reklam gibi geliyor. Burada ekim yaptırıp burada paylaşan insanlar çok düzgün bir türkçe ile açıklama yapıyorlar. Konularındaki ilk mesajları uzun ve herşeyi açıklayan nitelikte sanki hepsi aynı kişinin kaleminden çıkmış gibi duruyor. Yada burada ekim yaptıranlar entellektüel seviyesi çok yüksek insanlar o yüzden bu kanıya vardım. :) Benim düşüncem bunlar. Beni yanlış anlamayın fikirlerimi dile getirdim. Tabiki benim böyle düşünmem kliniğin işlerini kötü yaptığı anlamına gelmez. İlk görünüşte hepsi gayet güzel görünüyor. Sonuçlarını beklemek lazım net konuşmamız için bakalım bekliyoruz. Aslında Tanınmak için böyle şeyler yapmak gerekiyor. Yoksa hafta en fazla 1-2 kişiye hizmet verebilirler.
İşleme dönecek olursak 62cm2 de çalışılmış ekilen grefte göre cm2 ye 62 greft düşüyor. Sıklık için yeterli bir sayı varolan saçların kaliteside iyiye benziyor. Tahminim Yapılan işlem iyiyse seni tatmin edecek bir sonuç alırsın.
Bu arada sizin paylaşım yapmanız karşılığında bir indirim talebiniz oldumu ?

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2016, 16:47:19 »
Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim. Tabiki herkesin düşüncesi kendine saygı duymak lazım. Benim herhangi bir talebim olmadı. Hatta forumun konusu bile geçmedi desem yeridir. Sadece bize nasıl karar verdin diye sordu Çağla Hanım, forumdaki byfreddy nin telefon numarasını alıp onunla görmüştüm bunu söyledim birde yüzünü göstermeden belki birkaç fotoğrafını paylaşabiliriz eğer iznin olursa dediler bende hayhay dedim sanırım instagram hesaplarında paylaşıcak Çağla Hanım, burda bir paylaşım yapacaklarını düşünmüyorum açıkcası.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2016, 17:07:39 Gönderen: Fshnky »

wolfman

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2016, 17:41:43 »
geçmiş olsn gayet sık ve güzel ekilmiş aynı ekim merkezinin sitesine girip maıl attım 1 aydır dönüş olmadı, fiyat konusunda bilgi verirmisiniz kaç tl ektirdiniz ? indirim yaptılar mı ?

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2016, 18:31:59 »
Fotoğrafta belirttiğim mail adresinden iletişime geçebilirsin benimle genelde bu şekilde veya whatsapp üzerinden iletişim sağladılar. Zaten mail attığın taktirde sana Çağla Hanım telefon numarasını verecektir. Fiyat konusunda bizzat kendisinden bilgi edinirsen daha iyi olacaktır, fiyatta bir miktar indirim sağlıyorlar.

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2016, 22:37:19 »
hayırlı olsun senınle konusmustuk sanırım özelden ?

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2016, 23:57:15 »
Sağol can, Sanırım karıştırıyorsun yada ben unutmuş olabilirim :)

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2016, 00:21:14 »
benimle karıştırıyor olabilir misin

scofield

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2016, 02:25:26 »
sadece sitedeki ekimleri referans alarak mı burada ektirmeye karar verdiniz? yoksa after fotoları gördünüz mü hocam.

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2016, 12:33:48 »

hıı evet pardon :) dostum selam

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2016, 12:37:19 »
bu arada ekım ıcın yorumumu yapayım : 1800 :1900 gırmısler  güzel sayılar 1 gün için zorlamadan cok rahat bır calısma sık bır ekım oldugu aşikar açık alanda hiç sac olmaması  ekım basarılı olsada belkı 2 ci bir sıklastırma ıhtıyacı doguracak gıbı ekımın bıttıgı yerdekı sacların hafıf soktan etkılenebılır oyuzden onları bıraz guclendırmenı tavsıye ederım  manuel bır alım var ınce punc  bunun 2 avantajı var

1) kokler daha ınce alındıgı ıcın daha yuksek sayı gırılme ımkanı dogurur cm2 ye

2) daha dogal ve kendı saç kalınlıgında cıkar kanallarda alınan greftlere gore ınce gırıldıgı ıcın

dez avantajı ıse ınce punc ınce kanal takvıye gerektirir bır cok dr nın fınas tavsiyesi bu yüzden
ekım merkezı ıle kullanıcam yada kullanmıcam en başta soylenmelı cunkı kullanmassanız daha kalın punc kullanırlar ama kullanıcam dersenız ekım sonucunuza kadar bırakmamanız gerekır nıhai sonuca kadar
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2016, 12:45:26 Gönderen: can29 »

supraspinosa

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2016, 12:45:08 »

selam can.bu hafta benim de operasyon vardı ancak aile içi başka bir sağlık sorunu sebebiyle ertelemek zorunda kaldm.sıkıntılı bir süreç geçiriyorum.inş rahata erdiğimde tarih için tekrar görüşeceğim

can29

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 13 Kasım 2016, 12:50:52 »

selam can.bu hafta benim de operasyon vardı ancak aile içi başka bir sağlık sorunu sebebiyle ertelemek zorunda kaldm.sıkıntılı bir süreç geçiriyorum.inş rahata erdiğimde tarih için tekrar görüşeceğim

aynen evet o aklıma geldı sen sandım zaten :(( çok geçmıs olsun dostum ınsallah atlatırsın

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 13 Kasım 2016, 13:24:20 »
sadece sitedeki ekimleri referans alarak mı burada ektirmeye karar verdiniz? yoksa after fotoları gördünüz mü hocam.

Açıkcası sitedeki ekimler bu ekim merkezini öğrenmemi sağladılar. Ekim sonrası fotoğraflada temiz alım ve sık ekim olduğu aşikardı fakat öyle ekimden 6 ay veya 1 yıl sonrası gibi bir after fotoğraf görmedim var mı onuda bilmiyorum belki istesem gösterirlerdi. Ama ben Elif hanımın daha önceki ekimlerini muhtemelen başka bir doktorun adı altında görmüşümdür düşüncesiyle fazla kurcalamadım, çünkü o ekimleri yapanda sonuçta bu ekip veya bu ekip seviyesinde başka bir ekiptir dedim

Fshnky

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2016, 13:47:53 »
bu arada ekım ıcın yorumumu yapayım : 1800 :1900 gırmısler  güzel sayılar 1 gün için zorlamadan cok rahat bır calısma sık bır ekım oldugu aşikar açık alanda hiç sac olmaması  ekım basarılı olsada belkı 2 ci bir sıklastırma ıhtıyacı doguracak gıbı ekımın bıttıgı yerdekı sacların hafıf soktan etkılenebılır oyuzden onları bıraz guclendırmenı tavsıye ederım  manuel bır alım var ınce punc  bunun 2 avantajı var

1) kokler daha ınce alındıgı ıcın daha yuksek sayı gırılme ımkanı dogurur cm2 ye

2) daha dogal ve kendı saç kalınlıgında cıkar kanallarda alınan greftlere gore ınce gırıldıgı ıcın

dez avantajı ıse ınce punc ınce kanal takvıye gerektirir bır cok dr nın fınas tavsiyesi bu yüzden
ekım merkezı ıle kullanıcam yada kullanmıcam en başta soylenmelı cunkı kullanmassanız daha kalın punc kullanırlar ama kullanıcam dersenız ekım sonucunuza kadar bırakmamanız gerekır nıhai sonuca kadar

Ekimin bittiği yer derken ön çizgiyi mi kastettin yoksa arkaları mı? Çünkü umarım ön çizgi şoktan etkilenmez  gerçekten  sık ve güzel durması için extra uğraş sarf edildi şuanki görüntüsüde beni oldukça mutlu ediyor :)

finas a ekimden 3 hafta önce kendi isteğim doğrultusunda başlamıştım, şuana kadarda herhangi bir yan etki görmedim, belki birşey söylemek için henüz erkendir ama böyle giderse ekim sonucu ortaya çıkana kadar kullanmayı planlıyorum.

Facebook Twitter Instagram