Gönderen Konu: Ekimden sonra iltihap yardım  (Okunma sayısı 14762 defa)

Sherlock

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekimden sonra iltihap yardım
« Yanıtla #16 : 17 Aralık 2019, 20:57:16 »
Risk var diye bana da 2. Antibiyotiği verdi.
banada verdi 2.antibiyotik merak ettiğim bişey var ikimizinde ekimi kanlı oldu ama kan sulandırıcı kullanmamızı istediler bununda bendeki kanamalarda etki ettiğini düşünüyorum sende kullandınmı coraspirin. Ben çok ümitli değilim yüzde 20 bile başarı ihtimali görmüyorum bir ekim operasyonunda olumsuz gelişebilecek ne varsa başıma geldi senin konunu takip ediyorum inş. Herşey güzel olur çok zahmetli bir süreç çünkü seni ekim sırasında o halde kendi ekimimden önce görseydim kesinlikle bulaşmazdım bu işe
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2019, 21:04:29 Gönderen: Sherlock »

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 17 Aralık 2019, 21:04:16 »
banada verdi 2.antibiyotik merak ettiğim bişey var ikimizinde ekimi kanlı oldu ama kan sulandırıcı kullanmamızı istediler bununda bendeki kanamalarda etki ettiğini düşünüyorum sende kullandınmı coraspirin. Ben çok ümitli değilim yüzde 20 bile başarı ihtimali görmüyorum bir ekim operasyonunda olumsuz gelişebilecek ne varsa başıma geldi senin konunu takip ediyorum inş. Herşey güzel olur çok zahmetli bir süreç çünkü
Coraspin ekimden sonra veriliyor kılcal damarlarda kanın daha hızlı akıp nekroz olmaması için diye tahmin ediyorum. Daha iyi bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Ama sen hemen moral bozma merkeze güven mutlaka iyi olacaktır. Şu 10 gün geçsin bi.

Sherlock

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #18 : 25 Aralık 2019, 14:36:37 »
Mrb.arkadaşlar bugün ekimin 15.günü İltihaplar kurudu yıkama biraz geç oldu bu yüzden 4 yıkama yaptım resimleri paylaşıyorum kabuklar döküldü sadece siyah küçük bir bölge kaldı hem klinik hemde gittiğim başka bir dermatolog nekroz olmadığını söyledi onunda kurumasını beklicem. Sizce son durum nasıl sağlıklı bir görüntü varmı kızarık biraz kafa derisi, iltihap köklere zarar vermişmidir. Vermeyeceğini söyledi doktorum ama endişeliyim biraz yorumlarsanız sevinirim.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #19 : 25 Aralık 2019, 14:41:11 »
Geçmiş olsun hocam tekrar çok iyi toparlamış, köklere zarar verdigini düşünmüyorum. Nekroz da değilse hicbir sorun yok inşallah. Tecrübeli arkadaşlar da yorumlayacaktır.

Sherlock

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #20 : 25 Aralık 2019, 14:58:26 »
Geçmiş olsun hocam tekrar çok iyi toparlamış, köklere zarar verdigini düşünmüyorum. Nekroz da değilse hicbir sorun yok inşallah. Tecrübeli arkadaşlar da yorumlayacaktır.
tşk ederim dostum evet iyi toparladı çok umutlu değildim açıkcası ilaçlara ve beslenmeme dikkat ettim yorucu bir süreç oldu dün gittim dermotoloğa iyice baktı nekroz yok altında sağlıklı saçlar var dedi birkaç güne kuruyup düşer dedi ekimide çok beğendi herşey yolunda dedi rahatladım baya tek kuşkum iltihabın köklere inip zarar vermesi burdaki bilgili arkadaşlarında görüşleri önemli senin konunuda takip ediyorum sürecin gayet olumlu inş. herşey yolunda gider.   

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 25 Aralık 2019, 15:01:28 »
tşk ederim dostum evet iyi toparladı çok umutlu değildim açıkcası ilaçlara ve beslenmeme dikkat ettim yorucu bir süreç oldu dün gittim dermotoloğa iyice baktı nekroz yok altında sağlıklı saçlar var dedi birkaç güne kuruyup düşer dedi ekimide çok beğendi herşey yolunda dedi rahatladım baya tek kuşkum iltihabın köklere inip zarar vermesi burdaki bilgili arkadaşlarında görüşleri önemli senin konunuda takip ediyorum sürecin gayet olumlu inş. herşey yolunda gider.
Eyvallah dostum hepimizinki iyi olur inş.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #22 : 25 Aralık 2019, 17:06:29 »
Küçük bir alan kalmış kardeşim sorun kalmaz inşallah diye düşünüyorum
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2019, 17:29:40 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Hair-dryer

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #23 : 29 Aralık 2019, 00:46:43 »
Kardeşim geçmiş olsun çok iyi toparlanmış inşallah kalan bölge de sorunsuzdur. Kalan o bölgenin yukarısında ve yanlarında bazı köklerin dipleri daha koyu renkli duruyor. Küçük küçük bir iki kök şeklinde ama. Bu noktalar hakkında bir şey söyledi mi doktor? Ya da forumda fikri olan var mı bu noktalarla alakalı?

Zuzephre

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #24 : 29 Aralık 2019, 12:30:20 »
Dikkatimi çekti Sibel ulusan Ekim'lerinde genelde enfeksiyon ve iltihaplanma oluyor

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #25 : 29 Aralık 2019, 13:22:42 »
Dikkatimi çekti Sibel ulusan Ekim'lerinde genelde enfeksiyon ve iltihaplanma oluyor

yanlış biliyorsun ekim bittikten sonra  doktor hanım  prp sıvısı döküyormuş greftlerin üzerine o da kabuk oluşumunu arttırıyormuş o yüzden nekroz ile karıştırılıyor.
bir arkadaşım istanbulda ismi lazım değil ektim yaptığı yerde aynen böyle prp sıvısı sıkmışlar bir hafta sonra gördüm görüntüsü çok berbattı hiç abartmıyorum yarım cm sihay kabuk vardı saçında  :) bence iyi bir şey değil prp sıvısı zaten kendisi trombosit oluyor yani pıhtılaşmadan sorumlu o da bol bol kurumuş pıhtı yapıyor işte.

Sherlock

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #26 : 29 Aralık 2019, 17:27:25 »
Kardeşim geçmiş olsun çok iyi toparlanmış inşallah kalan bölge de sorunsuzdur. Kalan o bölgenin yukarısında ve yanlarında bazı köklerin dipleri daha koyu renkli duruyor. Küçük küçük bir iki kök şeklinde ama. Bu noktalar hakkında bir şey söyledi mi doktor? Ya da forumda fikri olan var mı bu noktalarla alakalı?
selam kardeşim siyah kabuk dün düştü kabuğun içinde gelen 10-12 tane saç vardı resmini atıcam. klinik kanamadan düşmesi önemli demişti kanama olmadı 2 defa dermetoloğa kontrole gittim o da nekroz olmadığını söyledi bahsettiğin bölgelerdede siyah kabuklar vardı onların bulunduğu yerlerin rengi koyu ve göçükler var yara olduğu için deri iyileşme sürecinde galiba doktorda o bölgede ekimin sık olması nedeniyle saç derisinin tepkimesinden kaynaklanabilir dedi.  şuanki durum genel olarak iyi gibi tepe kısmında yoğun kaşıntı var kök diplerinde sivilceler oluşuyor galiba zaten tenim çok yağlı ve sivilce oluşumuna çok müsait biotin 5000 kullanıyorum o da tetikliyor olabilir son halimide paylaşıyorum süreç hakkında tecrübeli arkadaşların görüşleri önemli.   

Engin Ince

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #27 : 29 Mart 2021, 02:20:45 »
Dostum bende buna benzer sarılı kabuklar var sendeki gibi büyük siyah nokta yok ama merkeze gidecem umarım kurutulur senin siyah kabuk çok iyi toplarlarmış kolay kolay hücrelerin ölecegini sanmıyorum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #28 : 29 Mart 2021, 11:02:42 »
Güzel pek sorun kalkamamış atlatmışsın kardeşim
Global Moderator

deepblue

• Jr. Member
  • **