Gönderen Konu: Minoxidil mi kullanmalıyım hair forte mi?  (Okunma sayısı 8355 defa)

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
Minoxidil mi kullanmalıyım hair forte mi?
« : 13 Aralık 2019, 00:37:57 »
Hepinize merhabalar 21 yaşındayım 17 yaşından beri saçlarım dökülüyor yani 5 senedir. Hızlı bir dökülme değil ama 25 yasimda tepedeki saçları sayabileceğim galiba. Ara ara bi şeyler denesemde pek bi şey kullanmadım etki edecek sürede. Hair forte yada minox konusunda hangisini önerebilirsiniz yanında biotin ve xpecia almayı da düşünüyorum. Ama beynime etkisi olmaması gerekiyor unutkanlık falan yaparsa bırakırım sınavlara hazırlanıyorum. (zekam saçlarımdan daha değerli benim için). Yoğun ışık altında ve hair forte sprey sürdükten 2 saat sonra çektim saçlarım ıslak şu anda. Yan etki olarak baş ağrısı yaptı gibi yazında kullanmıştım 20 gün kadar unutkanlık yapmaya başladığı için bırakmıştım. Belki bana öyle gelebilir. Kullanıpta etki yada yan etki görenler var mı özellikle beyne etkisi çok azda olsa unutkanlık yapıyorsa kullanmayacağım. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin 🙏

heprotar

• Sr. Member
Ynt: Minoxidil mi kullanmalıyım hair forte mi?
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2019, 01:24:03 »
kardeşim sen bu ilaçlarla ilgili yeterli bilgiye sahip değilsin yazdıklarından öyle anlaşılıyor.bir defa minoxil ağaç ise hairforte taş yani aralarında dağlar kadar fark var bunlar aynı muadilin markaları değil.minoxil ciddi ve kabul görmüş bir ilaç hair forte ise acaba saç çıkarırmı babında denenen bir şey aslında ikiside saç çıkarmaz ama minoxil genel olarak saçları güçlendiri ve minyatür saçların uzamasını sağlar.hair forte için bu geçerli değil fakat bunu kullanıp bir miktar fayda edenlerde var ama dediğim gibi genel herkeste sonuç veren bir sprey değil ne yazıkki.
unutkanlığa gelince bu spreyler değil finasteridin böyle bir yanetkisi olabiliyor bunları birbirine karıştırma.son olarak minoxil  kullanacaksan dikkatli kullan dozu abartırsan yanetki görürsün çarpıntı yada ödem benzeri problemler.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2019, 01:29:21 »
Minoksidilden başka alternatifin yok. Ben 2.5 yıldır kullanıyorum diğerleri çöp ama sana önemli bir tavsiye. Minoksidili gunde iki kez değil gunde bir kez aksamları 8 fis olarak kullan ve saçlarını haftada iki kez muhakkak konazol sampuanla yıka
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2019, 05:38:53 »
Teşekkür ederim yorumlariniz için. Evet çok fazla bilgim yok. Internetten baktigim kadar. Kullanmadığım şeyin bilgisi nasıl olsun zaten. Ama yazı hair forte kullanmıştım 1 ay kadar. Kullanmaya basladigim sürede arkadaşlarımla konuşurken sürekli ne ara unuttun daha dün demiştim dedikleri oldu. Hair forte yi bıraktıktan sonra geçti. Minoxidile gelince uzun süreli kullanımlarda döngü yapıyor diyorlar. Hatta bu forumda bi çok kişi kullanmama taraftarı. Ama yan etkisi yoksa göğüste büyüme kilo aldırma unutkanlık yapmazsa kullanabilirim.

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2019, 05:42:26 »
Unutkanlığa çok taktığımı biliyorum. Normal şeyler tabiki unutulmuyor ama ben ders çalıştığım için çok çabuk fark edebiliyorum. Yeni şeyler öğrenmeyen biri fark etmez hatta. Bide hair forte kullanırken kafam daha da bi baskın olmuştu. Aynısını yaşayan var mı

voledan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2019, 14:51:43 »
Valla kardeşim 2 konu açtım bende bu sorularınla ilgili fakat ekim kadar ilgi görmedi konularım , ben %5 procapil bulunan evocapil sprey kullanıyorum. Sebebine gelirsek hair forte aşırı yağlandırıypr saçımı gereğinden seyrek gösteriyor bu sebeple yağlandırmayan fakat içeriği aynı fakat procapil oranı daha yüksek olan evocapili kullanıyorum kokusuda gayet hoş . ilk şişem bitmek üzere saçlarda canlılık var fakat çıkış gözlemleyemedim. 3 ay kadar daha kullanacağım seyrek alanlarda kapanma gözlemlersem devam edeceğim eğer göremezsem mavi serum kullanacağım olumsuz eleştirilere takılmıyorum aylardır kullanan adamlarda hiç bir sıkıntı yok ve saç çıkarıyor . inşallah çözeriz bu problemi iyi günler ek olarak takviye xpecia kullanıyorum yaklaşık 2 ay oldu

baysaçınız

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2019, 23:46:25 »
Valla kardeşim 2 konu açtım bende bu sorularınla ilgili fakat ekim kadar ilgi görmedi konularım , ben %5 procapil bulunan evocapil sprey kullanıyorum. Sebebine gelirsek hair forte aşırı yağlandırıypr saçımı gereğinden seyrek gösteriyor bu sebeple yağlandırmayan fakat içeriği aynı fakat procapil oranı daha yüksek olan evocapili kullanıyorum kokusuda gayet hoş . ilk şişem bitmek üzere saçlarda canlılık var fakat çıkış gözlemleyemedim. 3 ay kadar daha kullanacağım seyrek alanlarda kapanma gözlemlersem devam edeceğim eğer göremezsem mavi serum kullanacağım olumsuz eleştirilere takılmıyorum aylardır kullanan adamlarda hiç bir sıkıntı yok ve saç çıkarıyor . inşallah çözeriz bu problemi iyi günler ek olarak takviye xpecia kullanıyorum yaklaşık 2 ay oldu
Teşekkürler yorumun icin. Konunu nereye açmıştın istersen orda ay ay paylaş saçını bende takip ederim konunu. Evocapil spreyin yan etkisi var mı peki. Neden minoxidil değil de bunu kullanıyorsun mesela. Yan etkisi olmasın yeter benim için. Hangisi olursa kullanırım sonuçta bu saçlar gidici malum yaşta 21 olunca tutabildigimiz kadar tutmalıyız. Bu arada sizin yaş kaçtı?

Facebook Twitter Instagram