Gönderen Konu: Saçlarım için Ne yapmam lazım  (Okunma sayısı 6083 defa)

Dertli

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saçlarım için Ne yapmam lazım
« Yanıtla #15 : 10 Aralık 2019, 22:15:26 »
Etkiliyor herşeyimi etkiliyor hemde. Takmamak demişsin de güzel abicim sen takmadan yapabildin mi keşke yapılsa.senin adına çok mutluyum kurtuluyorsun bu dertten.ben daha yolun başındayım kim bilir daha ne sıkıntılar çekeceğim.benim için dua et güzel abicim.

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 11 Aralık 2019, 02:56:54 »
Kardeşim bu saçta cidden sorun yok ya. Bende eczacılık öğrencisiydim senin yaşında, derslerim ağırdı. Senden daha az saçım vardı. Şimdi 28 oldum, döküldü ama kimse bana kel filan demedi. Bu yaşıma kadar iyiki saçlarımın açılmasını kafama takmamışım ve harika bir üniversite hayatı geçirmişim diyorum. Zamanı geldiğinde takarsın kafana. Şimdilik keyfine bak

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2019, 00:09:20 »
saçlarıma kötü demiyorum ben zaten .böyle kalsa okeyim.1.5 yıldır finas kullanıyorum daha ne kadar kullanabilirim, tutabilirmiyim bu saçları sıkıntı bu.

Fiddlestick

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #18 : 12 Aralık 2019, 01:42:51 »
saçlarıma kötü demiyorum ben zaten .böyle kalsa okeyim.1.5 yıldır finas kullanıyorum daha ne kadar kullanabilirim, tutabilirmiyim bu saçları sıkıntı bu.
Genetik kellik varsa suan olusma evresindedir,şakaklar tip-2 enzimi ile dökülür kardesim.Finasterid tip-1 olanı baskılar yani eger genetik kellik varsa tip-2 baskılaman lazım,tek çaresi dutasterid finden daha ağır...
Eğer Anti-Androjen tedavisine cevap veren bir kellik genetiğin varsa 20 sene bu saçlar kalır kafanda.. saçın kalırda prostatın vs kalırmı onu bilemem sen daha iyi bilirsin dht kötü hormon değil ve sen bunu baskiliyorsun  anatomin ile oynama derim sana fin konusuna gelirse buyuk ihtimal çözümü oluşacak bir kelliğin olucak ekim süresince 1 1.5 yıl kullanıp basariyi arttirmak için deneyebilirsin ki çok ta güzel olur...

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2019, 18:57:22 »
Dutasterid kullanmak istemiyorum. İnşallah çözümü oluşacak bi kellik olur
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2019, 20:33:29 Gönderen: Dertli »

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2019, 19:05:10 »
Dutasterid kullanmak istemiyorum. İnşallah çözümü oluşacak bi keklik olur
Fin hakkında yapılan yorumlara kulak asma....
Saçların şu anda mature hairline seviyesinde aktif bir dökülmen ya da minyatürleşmen de yok.
Fine başladığında da açılman bu kadarsa korkma demekki fin işe yarıyor demektir kullanmaya devam et

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 15 Aralık 2019, 17:33:48 »
Fine başladığımdan beri saç çizgim ne kadar  gerilemiştir bilmiyorum ama tepe bölgemde bi sıkıntı olmadı.saç dökülmem devam ediyo hala bazen yastıkta 10 tel oluyo bazen 2 çok değişiyor.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #22 : 15 Aralık 2019, 20:42:07 »
Dertli bazen saçlar ufak bir açılma gösterip uzunca yıllar dökülmeden durabiliyor. Koparak dökülmeye dayalı dökülme tipi ile genetik dökülmeyi karıştırmamak lazım. Aynı hatayı geçmişte bende yaptım. Yani dökülmeyi frenleyen finasterid değil de zaten genetik dökülme yaşamıyor olabilirsiniz. Finasterid kullananların mevcut saçlarında kararma olur, bu kararma sizde olmamış gibi. Yani düşündüğünüz aksine finasterid size etki etmiyor bile olabilir. Bunu da ancak doktor kontrolünde kullanarak anlayabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #23 : 15 Aralık 2019, 22:00:57 »
babam kel abim 2 kere saç ektirmiş biri olarak pek sanmıyorum genetik dökülmem olmadığını. İnşallah senin dediğin gibi olur abi. Ben yanılırım.zamanın benim kadar hızlı geçmesini isteyen yoktur heralde. bu belirsizlik beni bitiriyor. Takmamayı beceremiyorum .

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #24 : 16 Aralık 2019, 23:45:40 »
babam kel abim 2 kere saç ektirmiş biri olarak pek sanmıyorum genetik dökülmem olmadığını. İnşallah senin dediğin gibi olur abi. Ben yanılırım.zamanın benim kadar hızlı geçmesini isteyen yoktur heralde. bu belirsizlik beni bitiriyor. Takmamayı beceremiyorum .
Abin hangi yaşlarda 1 ve 2. ekimlerini yaptırdı?
Baba kel olabilir, varsa amcalar-dedeler-dayılar da saç skalası nasıl?
Babanın kel olması evet ilgilendirir ama kesin sonuç vermez en azından senin yaşında.
Önemli olan gen havuzu..
Kıvırcık saç baskındır ama düz saç ülkemizde daha çok görülür
Gen havuzumuzda resesif/çekinik düz saç geni fazla.
Sarışın renkli göz çekiniktir
Nordik/İskandinav ülkelerinde daha fazla görülür,çünkü onların gen havuzu bu genlerle dolu.
Yeni doğan bir erkek bebeğin saç genini babasından aldığını farz edelim,
Babası kel 3 amcası, dedesi saçlıysa
Erkek bebeğin ilerde saçlı olma ihtimali daha fazla
Baba saçlı,3 amca ve dedesi kel ise bu ihtimal daha düşük.
Ben böyle düşünüyorum..

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #25 : 17 Aralık 2019, 20:01:11 »
Saçlarım Çok fazla dökülüyordu bu aralar .duş gideri falan tıkanıyordu.bugün berbere gidip kısalttırdım en azından dökülenleri görmem.liseden beri berbere gitmeyi sevmediğim aklıma geldi.normalde saçlarımı kaldırmam ben.alnım büyük ve kaşlarım kalın ayrıca şakaklarımda açık olduğu için .bilmiyorum bunlar yüzünden çok büyük bir problem haline geldi saç.berberde saçlarım kesilirken Gerçeklerle yüzleşiyorum

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #26 : 17 Aralık 2019, 20:42:35 »
Saçların da bir problem guzukmuyor bu açılardan

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #27 : 18 Aralık 2019, 01:00:44 »
Saçların mi beyazlattın
Hemde bu yaşta
Biraz daha sıkıntı çekersen eminim 23 yaşında elinde baston beyaz başlı dede olursun.

Bende herşeyi takıntı yapardım senin gibi
Hatta berber bile gitmezdim. Çünkü senin dediğin gibi gerçeklerle yüzleşme korkusu vardı, o yüzden kardeşim özel berberim oldu. Ben senden bin beter çektim başımdan.

Sadece kendi kabuğum kalmıştı. Anne baba bile acilmazken bu siteyle karşılaştım. Düşün annem bile saçlarımı görmesin diye  şapka takiyordum kininsan takınca kafaya bak neler ediyor bilinç altı.

Ben derdimi bu siteye anlatınca herkes bana güldü. Haklıydılar, düşün annenden bile saklaniyorsun. Sanki herkes s bin düşmanın sanki ne kadar canlı varsa başına düşman ve sanki her canlının bir hedefi var oda sürekli başınıza Nisan alıyormuş ve en aciz anında tüfekle tarama yapacaklar gibi. Kaçıyorsun sadece canlı olan herşeyden. Kendinden nefret ediyorsun. Kadere bile sövüyorsun,. Neden ben nedeeen

Nefis ve şeytan vesveseleri daha bir cikamzlara sokuyor insanı

Dünyadaki varlıklar başına düşmanlığı yetmezmiş gibi bu sefer iç aleminle ikinci bir ordu savaşı başlıyor.

Sakın çıkma dışarı
Sakın açma başını
Sakın eğilme kimse bakmasın başına
Sakın toplumlara girme
Sakın herhangi bir insanın yanında oturma ve sana bakmasına fırsat verme
Hep tek başına kal
Sen huzursuzluğa seçilen adamsın
Bak o saçlı adam için hayat güzel
Ben böyle kaderin
Ben böyle şansın
Ben böyle genetigin
Ben böyle yaşamın dersinde elin kolun bağlı kalir.

Öyle bir gündeyken burasını belkide Allah yeter dedi
Kulum çok inciniyor burda çözüm bulsun diye nasip etti.

Evet herkes güldü bana. Çok şey anlattım delice şeyler o yüzden bana trol dediler ki ben delirmistim gerçekten.
Başta çok iyi nasihatler de aldım burda
Bana değişik kitaplar önerdiler
Özelden bizzat ilgilendiler
İlk başlarda ne ben onları dinlemek istedim kulak ardı ettim. Sadece he he dedim.

Sonra ne kaybın olacakki dedim. Yanımdan hiç ayirmadigim şapkayı ilk önce attım. Annem ile o sabah şapkasız bir kahvaltı yaptım. Sonra yavaş yavaş şapkayı uzaklastirdim. Baktım kimse bana gülmüyor, daha bı cesaretlendim. Şimdi ise bambaşka bir insan oldum.

Bu site sayesinde toplum karşısında 5 saat bir kitaba bir bilgiye bakmadan 5 bin kişinin önünde bazen vaaz veriyorum. Hepside sonda beni tebrik ediyor şahane oldu diye.
Kafamada birşey takmiyorum. Eskiden herkesin gözü bende hissi vardı,  yüzüklerin efendisi  filmini izlemeyen yoktur herhalde işte ordaki göz hep beni takip ederdi.

Şimdi gözüm herkeste.

Bu buradaki ağabeylerim ve bilge kişilerin öğütleri sayesinde oldu. Yüzde seksen düzeldim geri kalan yüzden yirmisi saç ekimi sonucundan sonra tamamlanacagima inanıyorum.

Demem o ki saçlar ne kadar berbat olsada hayatının belki en çok yüzde yirmisini etkiler
Geri kalan yüzde seksenin en azinida kendi gayretin, inancın, ozguvenin, kendini kabullenmenle yerine gelir.

Hiçbir sınavı yüzde yirmi ile gecemessin; Saçlar Burak Özçivit olsa bile

Bütün sınavları yüzde seksen ile geçersin; Soner kabadayı olsan bile.

HERŞEYİ BİR KENARA BİRAK, SEN KİMSENİN UMRUNDA DEĞİLSİN, KENDİN İCİN BİRSEY YAPTİN YAPTİN...

stres yapma erken çökersin. Saçlar gercekten gider öyle, hemde kalanlar kış misali beyazlaşır. Hiçbir sorun yok şuanda saçlarında inan bana. Allah sabır versin.

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 21 Aralık 2019, 13:39:57 »
Tepemde sorun olmadığını sanıyordum.galiba tepemde de sorun var.kelleşmeye başlıyorum artık galiba.onca zamandır finas ,biotin kullanmama rağmen hala çok inceler.belki de işe yaramıyordur.major depresyon geçiriyorum galiba.kendi başıma üzülmekten ağlamaktan bıktım.artık ailemede yansıtmak istemiyorum.yaşadığım duyguyu tarif edemiyorum.işin kötü tarafı daha yolun başındayım.bu açılma artınca kendimi düşünmek bile istemiyorum muhtemelen dayanamam.çok güçsüz biriyim.

Coldblooded

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #29 : 21 Aralık 2019, 17:39:27 »
Sacinin arka kisminda bir sey yok gayet normal 18 yasimdayim senden daha kotu saclarim var. (istersen actigim konuya bakabilirsin) saclarinin dokulmesinden korkma minyaturlesmesinden kork.

Facebook Twitter Instagram