Gönderen Konu: Bu dökülme tipinde ekim yapılırmı ?  (Okunma sayısı 3177 defa)

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Bu dökülme tipinde ekim yapılırmı ?
« : 30 Ekim 2016, 13:36:14 »
Gördüğünüz gibi Ön bölgede bir seyrelmem mevcut görüştüğüm yerler 2500 -3000 arası yeterli olucağını söyledi ön bölgeye yoğun orta kısma doğru seyrekleşen bir ekim yapılacak vertex için finasteride kullanıyorum. Ekimden sonrada kullanmayaı düşünüyorum çok ciddi bir yan etkisini görmedim. Sabah ereksiyonları hariç neyse saçımda 7000 greft donör rezervi var. Fakat kafamı kurcalayan ben bu saç tipinde bir ekim görmedim. Bu yüzden biraz çekincelerim var bu saça işlem yapılırmı yapılırsa ne kadar başarılı olur ?

bonedriven

• Ziyaretçi
Ynt: Bu dökülme tipinde ekim yapılırmı ?
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2016, 15:18:59 »
tatlim naber  ;D

finansteride ilave xpecia da kullanabilirsin, bir de sac mezoterapisi senin icin ideal gözüküyor.bence ekim yaptirma, zayiflamaya baslamis saclarini güclendir.finasteridi ne zamandar beri kullaniyorsun.etkisini görmek icin min 6 ay sart.

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2016, 15:58:07 »
tatlim naber  ;D

finansteride ilave xpecia da kullanabilirsin, bir de sac mezoterapisi senin icin ideal gözüküyor.bence ekim yaptirma, zayiflamaya baslamis saclarini güclendir.finasteridi ne zamandar beri kullaniyorsun.etkisini görmek icin min 6 ay sart.
iyidir hayatım senden naber  ;D ? Tavsiyeler için teşekkürler xpeciayı bir yakınım kullandı 1 sene 0 etki hiçbir ilerleme yok. Finasteride 1 ay oldu başlayalı kendisini bırakıcak kadar ağır bir yan etkiyle karşılaşmadım sabah ereksiyonları hariç :-\ finasteride kullanımı ömür boyu düşünüyorum düzenli olarak sperm ve testosterone teslerimi yaptırıp bir ürologa muayene olma planlarım var. Finasteride ön bölgede pek etkili değil daha çok orta ve vertex bölgesinde etkili yani ilerleyen zamanlarda her halükarda ön bölge için bir ekim planım var bakalım. 1 sene finasteride deneyip etki edip etmediğine karar verip gün aşırı 0.5 mg dutasteride geçebilirim. Mezoterapi vs genetik dökülmede pek etkili değil dostum etkisi placebo daha fazlası değil emin olabilirsin ha bir rahatsızlığın bir vitamin eksikliğin vardır o zaman etki gösterebilir.

bonedriven

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2016, 19:03:47 »
gülüm ;) o zaman bekliyeceksin 11 aycik daha

eskisehirsacekimi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2016, 14:24:31 »
Gördüğünüz gibi Ön bölgede bir seyrelmem mevcut görüştüğüm yerler 2500 -3000 arası yeterli olucağını söyledi ön bölgeye yoğun orta kısma doğru seyrekleşen bir ekim yapılacak vertex için finasteride kullanıyorum. Ekimden sonrada kullanmayaı düşünüyorum çok ciddi bir yan etkisini görmedim. Sabah ereksiyonları hariç neyse saçımda 7000 greft donör rezervi var. Fakat kafamı kurcalayan ben bu saç tipinde bir ekim görmedim. Bu yüzden biraz çekincelerim var bu saça işlem yapılırmı yapılırsa ne kadar başarılı olur ?

Bu saç PRP ile toparlanır.Ailenizde genetik bir kellik yok ise dayı ve amcalardan bahsediyorum.Peki genetik dökülme olup olmadığını nasıl anlarız?Bir dermotologa gidin saç dökülme probleminizi söyleyin.Size kan tahlili yaptıracak.Triodlerinize baktıracak.Çinko,B vitamin eksiklikleri,selenyum eksiklik veya fazlağı,folik asit dengesizlikleri v.b. saçı döker.Aşırı stres saçı döker.Aşırı yağlı cilt saçı döker.Terin asidik etkisi vardır döker.Terlediğiniz günlerde mutlaka yatmadan önce duş alınız.Kozmetikler kalitesiz jöle saç dibine uygulandığında asidik etkisi vardır saçı döker.Jöle kullanıyor iseniz gece yatmadan saçınızı yıkayınız.Arkadaşlar nedenini bilmeden burada onu kullan bunu kullan bir sürü şeyler yazıyorsunuz.Aman dikkat yan etkileri var ayrıca genetik dökülmenin önüne geçecek ne bir ilaç ne de bir yöntem bulunmamıştır.Boş yere bu şampuan ,kozmetik ve ilaç firmalrını zengin etmeyiniz.
Peki tahlil yaptırdık her şey normal ama saç dökülüyor...SONUÇ : GENETİK DÖKÜLMEYE YAKALANDIN!...ÇÖZÜM : Mutsuz olduğun görüntüye kavuştuğunda saç ekilecek.
Tahlillerde veya diğer yukarıda yazdığım nedenlerden döküldü.Genetik dökülme yok.ÇÖZÜM : PRP Platelet Rich Plazma ingilizce zenginleştirilmiş trombosit plazması anlamına gelir.İyi bir merkez bul yaptır.Dikkat et uydurma ucuz PRP tüpleriyle değil .Trombosit plazmasının sayım raporunu istiyorum de saçlar tekrar toparlanır.PRP saç tedavisinde en üst noktadır.Siteleri incele detayı öğren.Şimdilik bu kadar.Sağlıcakla...

Haytata

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2016, 15:37:52 »

Bu saç PRP ile toparlanır.Ailenizde genetik bir kellik yok ise dayı ve amcalardan bahsediyorum.Peki genetik dökülme olup olmadığını nasıl anlarız?Bir dermotologa gidin saç dökülme probleminizi söyleyin.Size kan tahlili yaptıracak.Triodlerinize baktıracak.Çinko,B vitamin eksiklikleri,selenyum eksiklik veya fazlağı,folik asit dengesizlikleri v.b. saçı döker.Aşırı stres saçı döker.Aşırı yağlı cilt saçı döker.Terin asidik etkisi vardır döker.Terlediğiniz günlerde mutlaka yatmadan önce duş alınız.Kozmetikler kalitesiz jöle saç dibine uygulandığında asidik etkisi vardır saçı döker.Jöle kullanıyor iseniz gece yatmadan saçınızı yıkayınız.Arkadaşlar nedenini bilmeden burada onu kullan bunu kullan bir sürü şeyler yazıyorsunuz.Aman dikkat yan etkileri var ayrıca genetik dökülmenin önüne geçecek ne bir ilaç ne de bir yöntem bulunmamıştır.Boş yere bu şampuan ,kozmetik ve ilaç firmalrını zengin etmeyiniz.
Peki tahlil yaptırdık her şey normal ama saç dökülüyor...SONUÇ : GENETİK DÖKÜLMEYE YAKALANDIN!...ÇÖZÜM : Mutsuz olduğun görüntüye kavuştuğunda saç ekilecek.
Tahlillerde veya diğer yukarıda yazdığım nedenlerden döküldü.Genetik dökülme yok.ÇÖZÜM : PRP Platelet Rich Plazma ingilizce zenginleştirilmiş trombosit plazması anlamına gelir.İyi bir merkez bul yaptır.Dikkat et uydurma ucuz PRP tüpleriyle değil .Trombosit plazmasının sayım raporunu istiyorum de saçlar tekrar toparlanır.PRP saç tedavisinde en üst noktadır.Siteleri incele detayı öğren.Şimdilik bu kadar.Sağlıcakla...
Yorumlar için teşekkürler. Cildim yağlı değil ama kafamdaki sebum salgısı fazla her gün yıkanırım ihmal etmem duş aldıktan 10 dakika sonra kafa derim parlamaya başlar. Bahsettiğiniz testleri yaptırdım değerlerin hepsi üst sınırda çıktı hiç bir eksikliğim yok gayet sağlıklıyım. Dökülmem maalesef genetik babamın dökülme tipiyle aynı stresli bir insanmıyım evet son 1 seneye kadar öyleydim ama şimdi bayağı rahatım düşünce sistemimi değiştirdim pek umursamıyprum artık hayatı. Prp dediğiniz eksiklerde işe yarıyor bu konuya vakıfım ama genetik dökülmede bir etkisi yok. İlaçların hiçbiri kalıcı değil ama süreci yavaşlatıp var olanı güçlendirmeye kişiye zaman kazandırması için kullanıyorum.

Facebook Twitter Instagram