Gönderen Konu: Sizce ekim yaptırmalı mıyım?  (Okunma sayısı 1674 defa)

jacktexas

• Yeni üye
  • *
Sizce ekim yaptırmalı mıyım?
« : 12 Kasım 2019, 17:17:36 »
Herkese merhabalar, konuyu okuyup yorumlarını katacak olan herkese şimdiden çol teşekkürler. Yanlar son 1 yılda açıldı sebo dermatit vardi şanpuanlar değiştirdim sürekli çözdüm ama dökülme şuan hafiflesede cansızlaşma ve açılma canımı sıkıyor. Ankarada şahin beyle görüştüm xpecia önerdi ve kan değerlerini kontrol et dedi. Benim şöyle bi durumum var arkadaşlar iş stresindende olabilir ama buraların sularından olduğuna eminim izmirde ve marmariste bi süre kaldım hiç dökülmeyen saçlarım ankaraya gelince dökülmeye başladı. Ne önerirsiniz? Prozinc plus şampuan ve xpecia kullanıyorum şuan.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sizce ekim yaptırmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2019, 18:49:30 »
Bence önce medikal tedavi uygulayın toparlanır bu saç
Global Moderator

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2019, 19:33:50 »
Stresten olabilir. Bende de genetik dökülme vardı ancak iş stresinden çok fazla saçlarımda cansızlaşma ve kayıplar olmuştu. Finasterid ve destek vitaminler ile saçlarımı belli bir noktaya getirebildim. Profilimden konuma ulaşıp etki alanını ve yanetkilerini ile açtığım konulara bakıp en azından fikir edinebilirsiniz. Bence saçlarınızı medikal tedavilerle iyi bir noktaya getirebileceğinizi düşünüyorum. Birde cansızlaşan saçlar için şampuanda önemli. Forumda şampuanlar ile ilgili konular var bir göz atın derim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2019, 20:05:16 »
Seboreik dermatit sorununu nasıl aştınız hocam?

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2019, 20:44:43 »
Bence önce medikal tedavi uygulayın toparlanır bu saç

Teşekkürler öncelikle xpecia 3 gündür kullanıyorum menide sulanma var gibi hissettim uzun vadeli zararı olur mu?

Stresten olabilir. Bende de genetik dökülme vardı ancak iş stresinden çok fazla saçlarımda cansızlaşma ve kayıplar olmuştu. Finasterid ve destek vitaminler ile saçlarımı belli bir noktaya getirebildim. Profilimden konuma ulaşıp etki alanını ve yanetkilerini ile açtığım konulara bakıp en azından fikir edinebilirsiniz. Bence saçlarınızı medikal tedavilerle iyi bir noktaya getirebileceğinizi düşünüyorum. Birde cansızlaşan saçlar için şampuanda önemli. Forumda şampuanlar ile ilgili konular var bir göz atın derim.

Finasterid haricinde ne kullandınız bakacağım konularınıza. Umarım stresten dökülenler geri toplanır diycemde zor gibi gözüküyor.

Seboreik dermatit sorununu nasıl aştınız hocam?

Ara ara ketoral, ılık suyla yıkama ve clear ürünlerinin faydası oldu hocam.

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2019, 23:43:04 »
Önerilerini bekliyorum büyüklerimden

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2019, 16:54:20 »
.
Global Moderator

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2019, 18:44:08 »

Teşekkürler öncelikle xpecia 3 gündür kullanıyorum menide sulanma var gibi hissettim uzun vadeli zararı olur mu?

Finasterid haricinde ne kullandınız bakacağım konularınıza. Umarım stresten dökülenler geri toplanır diycemde zor gibi gözüküyor.

Ara ara ketoral, ılık suyla yıkama ve clear ürünlerinin faydası oldu hocam.

Dua edin stresten kaynaklı dökülme olsun. Asıl genetik dökülmeyse geri getirmek daha zor olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2019, 20:30:47 »
Işık altında çektim aralarda baya kayıp var genetik dökülme gibimi ne dersiniz

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Kasım 2019, 20:31:41 »
Dua edin stresten kaynaklı dökülme olsun. Asıl genetik dökülmeyse geri getirmek daha zor olur.
Bi fotoğraf daha attım saçları kaldırıp

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2019, 20:56:01 »
yaş kaçtı hocam.

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2019, 21:09:23 »

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2019, 08:12:35 »
Genetik dökülme bu saçlar finasterid ile toparlanır. Benim yazdığım üstteki mesajda finasterid harici yazmışsınız muhtemelen yanetkilerini araştırmışsınızdır ama farklı bir tedavi ile saçları geri getirmek zor. Yani mecburen dht'u baskılamak gerekir ya da bekleyip saçların dökülmesini ekim yaptıracaksınız.

jacktexas

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2019, 11:36:41 »
Genetik dökülme bu saçlar finasterid ile toparlanır. Benim yazdığım üstteki mesajda finasterid harici yazmışsınız muhtemelen yanetkilerini araştırmışsınızdır ama farklı bir tedavi ile saçları geri getirmek zor. Yani mecburen dht'u baskılamak gerekir ya da bekleyip saçların dökülmesini ekim yaptıracaksınız.
finasterid kullanmayı düşünmüyorum saçtan daha önemli şeyler de var ama dökülme tamamlanmadan ekim yapılması sizce mantıklı mı yani sıklaştırma işleminden bahsediyorum en azından ön kısım ve aralar 3000 greftle sıklaştırılsa güzel bi görüntü ortaya çıkar mı? daha sonra dökülenler olucak elbette ama onlarıda ikinci bir ekimde telafi edilebilir mi.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2019, 11:56:46 »
finasterid kullanmayı düşünmüyorum saçtan daha önemli şeyler de var ama dökülme tamamlanmadan ekim yapılması sizce mantıklı mı yani sıklaştırma işleminden bahsediyorum en azından ön kısım ve aralar 3000 greftle sıklaştırılsa güzel bi görüntü ortaya çıkar mı? daha sonra dökülenler olucak elbette ama onlarıda ikinci bir ekimde telafi edilebilir mi.

Tabi karar sizin ben düşüncelerimi ifade ediyorum yalnızca. Ancak böyle bir dökülmeye ilaç kullanmadan yapılacak ekim çok memnun etmeyebilir. Zaten şuan sizin ihtiyacıınz ekimden çok medikal tedavi. Bu saça ekim yapılmaz çünkü bölgesel bir açılmanız henüz yok dökülme evresini yaşıyorsunuz. Genetik dökülmeyi de dediğim gibi baskılayıcı ilaç kullanmaktan başka durdurmak günümüzde mevcut değil. Saçınız o kadar önemli değilse dökülmesini beklerseniz ekim ile çözersiniz sorununuzu. Sıklaştırma ekimi yapanlarında büyük çoğunluğu mevcut saçlarına zarar gelmesin diye güçlendirme amaçlı finasterid tarzı ilaçları kullanıyorlar. Zor bir işlem sıklaştırma ekimi de :).

Facebook Twitter Instagram