Gönderen Konu: Minoxidil ; kullanımı(saç ve sakal) ,yan etkileri,içeriği ve yorumları  (Okunma sayısı 26126 defa)

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
dostum 12 fıs minoxil harbiden çok yüksek bir sayı  .
kafa derin çok kalın olmalı, benim beş fısta kafama ağrılar giriyordu.
peki saçlar ne durumda ?12 fıs kafa derisini kan gölüne çevirmiş olmalı.

Spencer

• Hero Member
dostum 12 fıs minoxil harbiden çok yüksek bir sayı  .
kafa derin çok kalın olmalı, benim beş fısta kafama ağrılar giriyordu.
peki saçlar ne durumda ?12 fıs kafa derisini kan gölüne çevirmiş olmalı.

Aslında sabah akşam 5'er fis kullanmak yerine sadece aksamları yani günde bir kez 8 fis olarak uygulamak çok daha doğru bir kullanım biçimi. Çünkü bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasında bir fark yok. Sabah akşam toplam 10 fis yerine bir kez 8 fis çok daha doğru ve mantıklı olanı. Tabi ben son zamanlarda bu sayıyı aştım ama 8 fis düzenine geri döneceğim. Minoksidilin olası yan etkilerinin çok abartıldığını düşünüyorum. Bu konuya ne kadar hassas olursanız o kadar yan etki görme ihtimalimiz artar. Bende seboreik dermatit olmasına rağmen ben minoksidilin herhangi bir yan etkisini görmedim. Tabi haftada bazen bir bazen iki gün konazol kullaniyorum bunu da belirtmeliyim. İlk aylar minoksidilden ötürü hafif bas ağrısı ve hafif kaşıntı oluyordu sonra o da geçti. Yakın arkadaşıma gunde bir kez 8 fis olarak önerdim ve 4 aydır kullanıyor. Ilk 1.5 ay baş ağrısı ve kaşıntı yaptığını söyledi ama sonra tamamen geçtiğini belirtti ve saçları gerçekten epey iyi duruma geldi. Ben şu an haftada 5 gün kullanıyorum. Saçlarım iyi durumdaydı zaten şu an sadece önlerde hafif seyrelmeler var. Başlarken tepede hafif seyrelme olduğunu söylemişti doktorum dijital mikroskopla 6 ay sonra baktığında tepenin tamamen kapandığını söyledi. Yaşıma göre şu anki saçım çok iyi durumda diyebilirim. Ben minoksidilin günah kecisi ilan edildiğini ve haksızlık edildiğini düşünüyorum. Ne kullanirsanız kullanın minoksidil olmadan başarı hayal senelerdir piyasada olan ilacın hala alternatifi yok. Yerli veya yabancı forumlarda bile insanlar ru setipiprant kafein spiro vs kullaniyor ama dönüp dolaştıkları yine minoksidil oluyor.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Trevor

• Hero Member
Aslında sabah akşam 5'er fis kullanmak yerine sadece aksamları yani günde bir kez 8 fis olarak uygulamak çok daha doğru bir kullanım biçimi. Çünkü bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasında bir fark yok. Sabah akşam toplam 10 fis yerine bir kez 8 fis çok daha doğru ve mantıklı olanı. Tabi ben son zamanlarda bu sayıyı aştım ama 8 fis düzenine geri döneceğim. Minoksidilin olası yan etkilerinin çok abartıldığını düşünüyorum. Bu konuya ne kadar hassas olursanız o kadar yan etki görme ihtimalimiz artar. Bende seboreik dermatit olmasına rağmen ben minoksidilin herhangi bir yan etkisini görmedim. Tabi haftada bazen bir bazen iki gün konazol kullaniyorum bunu da belirtmeliyim. İlk aylar minoksidilden ötürü hafif bas ağrısı ve hafif kaşıntı oluyordu sonra o da geçti. Yakın arkadaşıma gunde bir kez 8 fis olarak önerdim ve 4 aydır kullanıyor. Ilk 1.5 ay baş ağrısı ve kaşıntı yaptığını söyledi ama sonra tamamen geçtiğini belirtti ve saçları gerçekten epey iyi duruma geldi. Ben şu an haftada 5 gün kullanıyorum. Saçlarım iyi durumdaydı zaten şu an sadece önlerde hafif seyrelmeler var. Başlarken tepede hafif seyrelme olduğunu söylemişti doktorum dijital mikroskopla 6 ay sonra baktığında tepenin tamamen kapandığını söyledi. Yaşıma göre şu anki saçım çok iyi durumda diyebilirim. Ben minoksidilin günah kecisi ilan edildiğini ve haksızlık edildiğini düşünüyorum. Ne kullanirsanız kullanın minoksidil olmadan başarı hayal senelerdir piyasada olan ilacın hala alternatifi yok. Yerli veya yabancı forumlarda bile insanlar ru setipiprant kafein spiro vs kullaniyor ama dönüp dolaştıkları yine minoksidil oluyor.

minoxil iyi güzel ama olmuyor bir türlü ,bir süre sonra işe yaramaz hale geliyor galiba içindeki alkole kafa derisi uzun kullanımda tahammül edemiyor.

ye2525

• Full Member
En iyisi orali ama Türkiye de var mi iste propecia alacagim gun sorucam onu da olmadi yurt disindan getirticem

Trevor

• Hero Member
En iyisi orali ama Türkiye de var mi iste propecia alacagim gun sorucam onu da olmadi yurt disindan getirticem

dostum galiba sen toz halinde minoxilden bahsediyorsun.toz minoxili alıp sulandırıp topikla kullanımındanmı bahsediyorsun yoksa tablet formunda içmektenmi?
kastettiğin toz minoxil ise eczanelerde var dostum etken madde olarak istetebilirsin.

ye2525

• Full Member
dostum galiba sen toz halinde minoxilden bahsediyorsun.toz minoxili alıp sulandırıp topikla kullanımındanmı bahsediyorsun yoksa tablet formunda içmektenmi?
kastettiğin toz minoxil ise eczanelerde var dostum etken madde olarak istetebilirsin.
Tablet olarak ondan bahsettim
Toz olarak satiliyorsa oral yoldan alinir mi o  topikal ise yaramiyor pek arkadasim kullanmisti

TheArk

• Sr. Member
Saçı önce Dermoreller ile geçip sonra minox kullanmak sizce nasıl olur ?
Her canlı ölümü tatacaktır.

Trevor

• Hero Member
Saçı önce Dermoreller ile geçip sonra minox kullanmak sizce nasıl olur ?

minoxilin emilimini çok arttırmış olursun ama dikkat et bu şekilde minoxun etkisini 10 kat arttırma ihtimalin var sonra yan etkiler sıkıntı olmasın.
en güzeli dermarollerdan bir gün sonra minox uygulamak.

Trevor

• Hero Member
minoxilin emilimini çok arttırmış olursun ama dikkat et bu şekilde minoxun etkisini 10 kat arttırma ihtimalin var sonra yan etkiler sıkıntı olmasın.
en güzeli dermarollerdan bir gün sonra minox uygulamak.

forumda uyarılara rağmen aynen böyle yapan arkadaşlar görüyorum aman diyeyim lütfen dermaroller nasıl kullanılır doğru dürüst öğrenmedem minox + dermaroller tedavisini  yalan yanlış uygulamayalım arkadaşlar.

KaiserSS

• Hero Member
Damarları genişletir kan akışı artar saç çıkar, bırakırsın eski haline döner,uzun kullanım kalp damarlarına kadar zarar bilginize dostlarım.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Damarları genişletir kan akışı artar saç çıkar, bırakırsın eski haline döner,uzun kullanım kalp damarlarına kadar zarar bilginize dostlarım.

Maalesef ne kullanıp bırakırsak yararı varsa eskiye döner.Dediğiniz olay oral yoldan alırsan sıkıntılı.Ama yabancı forumlarda oral yoldan alan çok doz kullanimlari farklı tabi. Sprey veya kopuk formları genellikle kepek kasıntı gibi yan etkiler yapar .forumda bir arkadaş gitmişti kalp konusunda yan etki yasamamasina rağmen doktor kafadan alınan minoxilin öyle bir yan etki yapması imkansız gibi bisi demişti sanırım bende merak ettim bir dermaotloga sordum oda oral alanlar da olabilir saç için sprey kopuk olanları yapmaz demişti.Ama yabancı forumlarda adamlar orala geçmiş resmen.sprey kopuk formlarini 15 sene  ve daha fazla kullanan kişiler var finasteride göre daha masum bir ilaç orası kesin.genelde doktorlar o yüzden gençde olsa minoxil önerir . ama kullananlara sabah akşam değilde günde tek sefer kullanmalarını tavsiye ederim bence tabi.dermarollerle kullanıp yan etki görmeyenler de var ama yinede sakıncalı olabilir yan etki görebilir öyle minoxil kullananlar bence dermarollere gerek yok.doz azaltımı yaparak uzun yıllar kullanılabilir tabi kişiden kişiye değişir etkileri .

Ziptikci

• Sr. Member
Minoxili kullanırken dikkatli olun. Benim burun damarlarımı çatlattı. Kullanırken 1 kere kanamasina rağmen bıraktıktan 2 hafta sonra her gece kanlar içinde uyandım. Doktora gittim burundaki damarlari çatlamış tedavisini oldum. Dikkatli olmak gerek. Sonuçta dolaşım sistemini etkiliyor

Execuvite

• Hero Member
Minoxili kullanırken dikkatli olun. Benim burun damarlarımı çatlattı. Kullanırken 1 kere kanamasina rağmen bıraktıktan 2 hafta sonra her gece kanlar içinde uyandım. Doktora gittim burundaki damarlari çatlamış tedavisini oldum. Dikkatli olmak gerek. Sonuçta dolaşım sistemini etkiliyor

Senin burun damarlarında bir sıkıntı varmış hocam , minoxilin tetiklemeside şaşırtıcı olmuş.

Her ne olursa olsun minoxil çok daha masum bir tedavi finassa göre

Ziptikci

• Sr. Member

Senin burun damarlarında bir sıkıntı varmış hocam , minoxilin tetiklemeside şaşırtıcı olmuş.

Her ne olursa olsun minoxil çok daha masum bir tedavi finassa göre
  Ama bu yazin başında minoxile başlamadan önce hayatımda sadece çocukken 1 kere kanamadan başka hiç ama hiç burnum kanamadı. Bu yaz ilk bu ilaca başlayınca başladı kanamalarım. Sonuçta tansiyon ilaci ve kan basıncını arttırıyor. Kafa bölgesi Aorta çok yakın olduğu için basınç daha da fazla. Ciddi şekilde zararı olabilir. Tabi bunun binde bir olduğu görüşündeyim. Ben yan etkiyi yaşadım ama saçsızlık da insanin psikolojisini bozduğu için alinabilecek bir risk olarak görüyorum. Kullanıp kullanmamak sizlere kalmış

Spencer

• Hero Member
Takip ettiğim bir alman forumu var orada adamlar oral minoksidil kullanıyor ve epey olumlu sonuçlar var üstelik herhangi bir yan etki görmüyorlar. Yine aynı forumda bir doktorun uzun süreli Hastalarına kullandırdığı oral minoksidil ile ilgili veriler var doktor hala aynı tedaviyi uyguluyor. Ve herhangi bir olumsuz durum yok. 2.5 veya 5 mg oral minoksidil kullanıyorlar. Oral minoksidil çok daha rahat olsa gerek ama 3 yıldır topikal olarak devam ediyorum. Ben ismi duyulmuş, kapısının önünde uzun kuyruklar oluşan iyi bir kardiyoloji uzmanına gittim 6 ay Önce herhangi bir yan etki görmememe rağmen kontrol amaçlı, doktor ekg istedi ve kendisi detaylı olarsk kamera ile muayene etti ve şunu söyledi. "Normalde kafa derisinden kullanılan minoksidilin kalbi etkilemesi cok az ihtimaldir hatta imkansıza yakındır ama için rahat etsin diye detaylı baktım. Kafa derisinden sistemik bir kalp rahatsızlığına sebep olmaz, het şey yolunda gönül rahatlığı ile kullanmaya devam et."
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram