Gönderen Konu: Esma Serkan TETİK [2900 Greft Dhi] 28-29 Ekim  (Okunma sayısı 92113 defa)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Esma Serkan TETİK [2900 Greft Dhi] 28-29 Ekim
« Yanıtla #106 : 02 Ocak 2020, 00:22:22 »
Sürec ne durumda foto paylasırmısın

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #107 : 02 Ocak 2020, 01:30:34 »
Sürec ne durumda foto paylasırmısın
12 gün önce atmıştım, pek bir değişiklik yok, 2 hafta daha geçsin atarım.

RAMO 01

• Sr. Member
« Yanıtla #108 : 02 Ocak 2020, 16:09:12 »
Konunu yeni gördüm inceledim 10.gün kabuk sonrası görüntü gayet iyi süreç o halin üstüne devam etse şoka girmese fön makinesiyle arkadaş olurdun :)) dediğin gibi %80 bile çıksa seni tatmin eder diye düşünüyorum takipteyim👍

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #109 : 02 Ocak 2020, 18:51:26 »
Hocam gecmis olsun,umarim diledigin saclara kavusursun 3.ekim iyi cesaret tebrik ederim.

Merak ettigim bir kac konu var,2.ekimin olan Sahin Hocadan memnun kalmistin neden tekrar dusunmedin? Bildigim kadariyla hocanin ekim teknigi perkutan diye geciyor ve kanal icin safir uc kullaniyor.

Bu ekiminde farkli isim ve farkli teknik kullanmissin.Vertex ekiminde DHI  tercihinin sebebi, DHI'nin vertexde basari yuzdesi dahami fazla? Farki nedir?
Aciklarsan inan cok mutlu olurum ayrica tum postlari okumadim daha once cevapladiysan afedersin.

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #110 : 02 Ocak 2020, 22:50:22 »
Hocam gecmis olsun,umarim diledigin saclara kavusursun 3.ekim iyi cesaret tebrik ederim.

Merak ettigim bir kac konu var,2.ekimin olan Sahin Hocadan memnun kalmistin neden tekrar dusunmedin? Bildigim kadariyla hocanin ekim teknigi perkutan diye geciyor ve kanal icin safir uc kullaniyor.

Bu ekiminde farkli isim ve farkli teknik kullanmissin.Vertex ekiminde DHI  tercihinin sebebi, DHI'nin vertexde basari yuzdesi dahami fazla? Farki nedir?
Aciklarsan inan cok mutlu olurum ayrica tum postlari okumadim daha once cevapladiysan afedersin.
Evet daha önce cevaplamıştım ama tekrar cevaplamakta sakınca görmüyorum. Öncelikle Şahin Beyin yaptığı ekimden çok memnun kaldım. En azından 2700 greftle alınacak en iyi sonuçlardan biri olduğunu düşünüyorum. Zaten de paylaşımları hiç aksatmadan 1 sene boyunca yaptım. Ancak donör alanın kısıtlı olması, Şahin hocanın da sakal alımlarında 500-600'ü çok geçmemesi nedeniyle, daha fazla greft çıkarabileceğini düşündüğüm Tetikleri tercih ettim. İkisi de kaliteli ekimciler. Tabii ki bu arada dhi yönteminin erken sonuç vermesi de bu kararı almamda etkili oldu. Onun dışında vertexte dhi veya önlerde perkutan tekniğinin yüzdesi daha iyi diye bir kaide yok. Öncelik ekimin tekniğinden ziyade, ekimi yapacak kişilerin tecrübesi. Dhi ekimin avantajları kanal açma olmadığı için ağrı sızı olayı daha az ve yöntem bilindiği üzere kanal açma ekimlerine göre daha erken sonuç veriyor. Dhi ekim yapıp iyi sonuç alamayan ekimcilerde var, perkutan tekniği ile ekim yapıp sonuç alamayan ekimciler de var. Ben öncelikle ekim işlerinde en önemli olayın tecrübe olduğunu düşünüyorum. Esma hanım 10 yıldan fazla süredir saç ekiyor mesela. Ya da iyi ekimci olarak gördüğümüz ekimcilere bakalım, hepsinin ekibi çok uzun zamandır birbiriyle çalışan ve saç eken kişilerden oluşur. Maddi kaygı ile, daha fazla kişiye saç ekmek adına, ekibi genişletip sadece 1-2 senedir bu işi yapanlarla yola çıkanlar patlıyor genelde.

ATILIM

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #111 : 03 Ocak 2020, 02:06:04 »
Evet daha önce cevaplamıştım ama tekrar cevaplamakta sakınca görmüyorum. Öncelikle Şahin Beyin yaptığı ekimden çok memnun kaldım. En azından 2700 greftle alınacak en iyi sonuçlardan biri olduğunu düşünüyorum. Zaten de paylaşımları hiç aksatmadan 1 sene boyunca yaptım. Ancak donör alanın kısıtlı olması, Şahin hocanın da sakal alımlarında 500-600'ü çok geçmemesi nedeniyle, daha fazla greft çıkarabileceğini düşündüğüm Tetikleri tercih ettim. İkisi de kaliteli ekimciler. Tabii ki bu arada dhi yönteminin erken sonuç vermesi de bu kararı almamda etkili oldu. Onun dışında vertexte dhi veya önlerde perkutan tekniğinin yüzdesi daha iyi diye bir kaide yok. Öncelik ekimin tekniğinden ziyade, ekimi yapacak kişilerin tecrübesi. Dhi ekimin avantajları kanal açma olmadığı için ağrı sızı olayı daha az ve yöntem bilindiği üzere kanal açma ekimlerine göre daha erken sonuç veriyor. Dhi ekim yapıp iyi sonuç alamayan ekimcilerde var, perkutan tekniği ile ekim yapıp sonuç alamayan ekimciler de var. Ben öncelikle ekim işlerinde en önemli olayın tecrübe olduğunu düşünüyorum. Esma hanım 10 yıldan fazla süredir saç ekiyor mesela. Ya da iyi ekimci olarak gördüğümüz ekimcilere bakalım, hepsinin ekibi çok uzun zamandır birbiriyle çalışan ve saç eken kişilerden oluşur. Maddi kaygı ile, daha fazla kişiye saç ekmek adına, ekibi genişletip sadece 1-2 senedir bu işi yapanlarla yola çıkanlar patlıyor genelde.

Zaman ayirdigin icin cok tesekkur ederim,son olarak eger donor bolgen yeterli olsa 3.ekimini Sahin Hocadan yana kullanirmiydin?

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #112 : 03 Ocak 2020, 02:23:20 »
Zaman ayirdigin icin cok tesekkur ederim,son olarak eger donor bolgen yeterli olsa 3.ekimini Sahin Hocadan yana kullanirmiydin?
Kullanırdım, ya da şöyle söyleyim ilk ekime sağlam donörle Şahin hocada girsem 2. ekimde de gönül rahatlığıyla girerdim.

scylax

• Şahin ÇELİK Saç Ekim Sürecim
  • Full Member
    • Şahin ÇELİK Saç Ekim Süreci
« Yanıtla #113 : 11 Ocak 2020, 22:57:39 »
En son geçen ayın 19 unda atmışsın yine konunu baştan sona okudum cesaretinden dolayı tebrik ediyorum ve güncel  resim bekliyoruz 😊

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #114 : 12 Ocak 2020, 00:09:56 »
En son geçen ayın 19 unda atmışsın yine konunu baştan sona okudum cesaretinden dolayı tebrik ediyorum ve güncel  resim bekliyoruz 😊
Süreçten çok memnunum şu an, fark daha iyi anlaşılsın diye biraz daha bekliyorum foto atmak için.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #115 : 12 Ocak 2020, 00:19:39 »
sonnyto; yolla gelsin :)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #116 : 12 Ocak 2020, 20:15:48 »
Nasıl gidiyor son durum nedir

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #117 : 13 Ocak 2020, 00:35:34 »
2 buçuk ay bitti. Dizi izlerken cektim, hepsi flasli. Sacin ust kismini hic kesmedim, baya uzadi.

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #118 : 13 Ocak 2020, 00:41:21 »
keşke flaşlı değilde ışık altında çekseydin böyle bir şey anlaşılmıyor .

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #119 : 13 Ocak 2020, 03:39:16 »
Şoktan kalanlar uzamıs sürec güzel ilerliyor kararmaya baslamıs  dostum varmı çıkışlar hissediyormusun 

Facebook Twitter Instagram