Gönderen Konu: institute of hair 4690 graft 05-06 Ekim 2016  (Okunma sayısı 91996 defa)

jonathan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: institute of hair 4690 graft 05-06 Ekim 2016
« Yanıtla #135 : 01 Mayıs 2017, 19:16:45 »
bu ekimi ben yaptırsam şuanki durumdan memnun kalırdım  dönör sapa sağlam duruyor
ekilenlerin birçoğu çıkmış
yüzde 15-20 lik artış daha gerçekleşirse yıl sonuna kadar benim açımdan tamamen başarılı olur
kardeş önden saçların kalkık bir biçimde ve yandan foto atabilir misin ?
Kardeşim saçlar dikince güzel olsa ben niye memnun değilim diyim şu an şekil almıyo alsada çok seyrek duruyo

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #136 : 01 Mayıs 2017, 19:23:27 »
hocam senin saçlar çok ince telli ama..sen sıklaştırma yaptıracaksın belli..alan geniş bana görede ekilenler çıkmış duruyor..bu sonuçtan memnun olacağını sanmıyorum gayet güzel objektif yazıyorsun bilgilendirici sağol çünkü gerçekten özellikle ioh konusunda ben dahil netlik istiyoruz..malum biraz çetrefilli durumlar yaşandı..ama donörün mükemmel duruyo..sıklaştırmak ve güzel estetik bir görüntü yakalamak için sağlam bir donörün var
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2017, 19:39:24 Gönderen: ruhi mücerret »

jonathan

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #137 : 01 Mayıs 2017, 20:21:46 »
hocam senin saçlar çok ince telli ama..sen sıklaştırma yaptıracaksın belli..alan geniş bana görede ekilenler çıkmış duruyor..bu sonuçtan memnun olacağını sanmıyorum gayet güzel objektif yazıyorsun bilgilendirici sağol çünkü gerçekten özellikle ioh konusunda ben dahil netlik istiyoruz..malum biraz çetrefilli durumlar yaşandı..ama donörün mükemmel duruyo..sıklaştırmak ve güzel estetik bir görüntü yakalamak için sağlam bir donörün var
Ekilenlerin kök olarak yüzde 90 ı çıkmıştır evet ama çoklu olmadılar eğer çoklu olursa nasıl görünürse görünsün ekilen buydu diyeceğim. 1-2 ay daha bekleyip göreceğiz onu da

Sepultura

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #138 : 01 Mayıs 2017, 20:32:39 »
Dostum kliniğin yorumu nedir? Kontrole en son nezaman gittiniz?
(bkz: testosteron)

smrr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #139 : 01 Mayıs 2017, 21:43:21 »
Ekilen çıkmış, zayi YoK gibi. Bu ekimi zayıf bulan arkadaşlar, siz Ekim falan yaptırmayın sakın. Adam dıpdızlak kafaya 200cm2 alana 4700 greft Ekim yaptırmış.bu ekimden sonuc beklentisi 45 greft/cm2 beklentisi olan arkadaşlar önce matematik öğrensin sonra yorum yapsın.
Valla saç ekimi buysa kimse saç ekmesin o zaman hocam ya da büyük planlama hatası var ekimde daha dar alana yapılmalıydı ekim yani ekim öncesiyle estetiksel olarak bir fark göremiyorum

Norwood un dibine vurmus bir adama 4700 greft ekimden bahsediyoruz.planlama hatalı, daha dar alan derken? Nasıl planlama yapılmalıydı? İlk ekimde sadece şakaklar, ikinci ekimde sadece ön, üçüncü ekimde orta-tepe ve son ekimde arka tepe ekimi yapılarak 5.senenin sonunda bu arkladasın saçları beklentiyi karşılardı.
Arkadaşlar ekim kararı verirken
-mevcut açıklık alan cm2
-mevcut donörün durum
-mevcut saç teli kalınlığı
-mevcut greftlerde multigreftlerin çokluğu
Bunları güzelce tarafsız bir şekilde (duygusallığı kenara bırakıp kendinizi kandırmandan) analız etmelisiniz.Yoksa sonuc ne olursa olsun mutlu olamazsınız.
Hocam dar alandan  ve planma hatasından kastım ön çizgisinin çok ileride olmasıydı ön çizgi geride tutulsaydi açık alana ekilen buna göre planlansaydi sonuc daha sık olurdu yoksa dediğiniz gibi 5 ekim yapılmasından bahsetmiyorum
https://www.baldtruthtalk.com/threads/13149-Results-of-Norwood-6-hairloss-FUE-transplant-by-Dr-Reddy-4703-grafts
Bakin mesala açık alan ve ekilen greft sayısı aynı ancak on çizgi iyi ayarlanmış sizce hâlâ bu ekim iyi mi

smrr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #140 : 01 Mayıs 2017, 21:53:36 »
Bu ekime iyi diyenler Suna bi baksınlar açıklık ve greft sayısı aynı on çizgi daha geride ayarlanmış bizde bu on çizgiler neden bu kadar iddialı çiziliyor anlamiyorum yabancı ekimciler hep daha geriden ve dar çiziliyor
https://www.baldtruthtalk.com/threads/13149-Results-of-Norwood-6-hairloss-FUE-transplant-by-Dr-Reddy-4703-grafts

Bide bu ekimi begenmeyenler ekim yapmasın diyen uzmanlarımiz var bence 4000 grefti 3000 TL ye eken kasaplarınızda ekim yapıp çıkan 3-5 telle tatmin olmaya devam edin

Ziyade11

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #141 : 02 Mayıs 2017, 00:13:10 »
Ekteki verdigin ornek guzel bir ornek tek kelime ile efsane otesi, ama sac rengi, donor kalitesi ayni degil canatanla, ayrica 9 ay sonraki resimler.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #142 : 02 Mayıs 2017, 00:58:18 »
Bu ekime iyi diyenler Suna bi baksınlar açıklık ve greft sayısı aynı on çizgi daha geride ayarlanmış bizde bu on çizgiler neden bu kadar iddialı çiziliyor anlamiyorum yabancı ekimciler hep daha geriden ve dar çiziliyor

Bide bu ekimi begenmeyenler ekim yapmasın diyen uzmanlarımiz var bence 4000 grefti 3000 TL ye eken kasaplarınızda ekim yapıp çıkan 3-5 telle tatmin olmaya devam edin

Kardes sidik yarısı ise amacın bilemiycem, o işleri ben pek beceremem.Uzman degilim sadece biraz realistik olmanız gerektiğinden bahsediyorum.
Ben yine tekrarlıyorum dediğimi, senin linkte gönderdigin Ekim sonucu beklentisi ile Ekim yaptıran arkadaşlar Ekim falan yaptırmasın, psikolojiyi bozar, oturur ağlar.
Gidip en uç ornekleri esas alıp , aynı beklentiye girmek doğru birşey değil. Daha iyisi herzaman vardır herişte olduğu gibi bu iştede ama gidipte efsane ekimleri esas alırsa aynı sonucu beklersen çok üzülürsün.
İstiisnaları degil genel ortalamayı esas al ki, sonra kapı kapı dolaşıp peruk arama.
 Ekimcinin beceriksizliği başarısızlığı garantiler ama becerikli eller herzaman Başarılı bir sonucu elde etmeye yetmeyebilir.Donorün yapısı, metabolizma farklılığı bu işte çok büyük rol oynar.
Senin linkten 2 foto paylaşıyorum, fotolardaki alanlar hiç Ekim yapılmamış olan alanlar, buna rağmen yoğunluk farkını görebileceğini umuyorum.Bu arkadaşın donorü ve saç kalitesi zaten max.seviyelerde, ekimin dışında finast a da güzel cevap vermiş saçlar bu hastada.
Zamanla sende öğrenirsin umarım , aradan zaman geçsin , forumlarda araştırmalarına devam et, hem Ekim hakkında bilgi edinirsin, hemde amacı sadece bilgi paylaşımı olan insanlarla nezaket çerçevesinde nasıl konuşulur onu öğrenirsin.

Ziyade11

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #143 : 02 Mayıs 2017, 01:31:23 »
Scooler bey cvbiniz yerinde elma armut karismamasi lazim

smrr

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #144 : 02 Mayıs 2017, 03:38:35 »

Kardes sidik yarısı ise amacın bilemiycem, o işleri ben pek beceremem.Uzman degilim sadece biraz realistik olmanız gerektiğinden bahsediyorum.
Ben yine tekrarlıyorum dediğimi, senin linkte gönderdigin Ekim sonucu beklentisi ile Ekim yaptıran arkadaşlar Ekim falan yaptırmasın, psikolojiyi bozar, oturur ağlar.
Gidip en uç ornekleri esas alıp , aynı beklentiye girmek doğru birşey değil. Daha iyisi herzaman vardır herişte olduğu gibi bu iştede ama gidipte efsane ekimleri esas alırsa aynı sonucu beklersen çok üzülürsün.
İstiisnaları degil genel ortalamayı esas al ki, sonra kapı kapı dolaşıp peruk arama.
 Ekimcinin beceriksizliği başarısızlığı garantiler ama becerikli eller herzaman Başarılı bir sonucu elde etmeye yetmeyebilir.Donorün yapısı, metabolizma farklılığı bu işte çok büyük rol oynar.
Senin linkten 2 foto paylaşıyorum, fotolardaki alanlar hiç Ekim yapılmamış olan alanlar, buna rağmen yoğunluk farkını görebileceğini umuyorum.Bu arkadaşın donorü ve saç kalitesi zaten max.seviyelerde, ekimin dışında finast a da güzel cevap vermiş saçlar bu hastada.
Zamanla sende öğrenirsin umarım , aradan zaman geçsin , forumlarda araştırmalarına devam et, hem Ekim hakkında bilgi edinirsin, hemde amacı sadece bilgi paylaşımı olan insanlarla nezaket çerçevesinde nasıl konuşulur onu öğrenirsin.
Neden üzerinize alındığınizi ve olayı bu kadar kişisellestirdiginizi anlamadım elbette her ekimin böyle neticelenmesini beklemek hayal olur ancak ekim yaptıran kişi ekimden memnun olmadığını ifade ederken ortada gösterdiğim ornekteki gibi sonuçlar varken bunun yarısı kadar bile olmayan bir sonuç ekim falan değildir ağlanacak birşey varsa o da bu sonuctur neyse bu arada belli  ekim hakkında çok şey ogrendiginiz aynen deginiz gibi bide insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini ogrenseniz  ama sıkmayin caninizi onunda öğrenirsiniz zamanla sidik yaristirmayi da bilmiyorsan öyle iğneleyici iğneleyici konusmaya çalışma git başka yerde oyna

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #145 : 02 Mayıs 2017, 08:08:15 »

Neden üzerinize alındığınizi ve olayı bu kadar kişisellestirdiginizi anlamadım elbette her ekimin böyle neticelenmesini beklemek hayal olur ancak ekim yaptıran kişi ekimden memnun olmadığını ifade ederken ortada gösterdiğim ornekteki gibi sonuçlar varken bunun yarısı kadar bile olmayan bir sonuç ekim falan değildir ağlanacak birşey varsa o da bu sonuctur neyse bu arada belli  ekim hakkında çok şey ogrendiginiz aynen deginiz gibi bide insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini ogrenseniz  ama sıkmayin caninizi onunda öğrenirsiniz zamanla sidik yaristirmayi da bilmiyorsan öyle iğneleyici iğneleyici konusmaya çalışma git başka yerde oyna

Kardes sen bu platformu karıştırıyorsun , burası sidik yarısı oynamayı bilmeni gerektiren bir oyun yeri değil, laf ebesi olmanada gerek yok, sadece saygı... ihtiyacın olan tek şey bu. Düşünceni söylersin, kafana yatmadıysa bir söylem açıklama talep edersin bu bu kadar.Diger forumlar ile karıştırma burayı.
Sana göre sonuc kötüdür "enkaz resmen böyle sonuc mu olur çık başarısız bir Ekim"dersin , bana göre  "ortalamadır, ekimden beklenesi sonuc bu aylarda budur" bunu ifade ederim.Seviyeli bir şekilde yorum yapar, yine kişilik seviyenin müsade ettiği kadar saygı çerçevesinde yorumları yorumlarsın.
Ben seni tanımam , sen beni tanımazsın. Birbirlerini tanımayan Ve hiç bir menfi çıkarı olmayan kişilerin bilgi alışverişi yaptığı bir yer buras.
Sonuç olarak senin ekimi beğenmediğini,benim ise ekimin beklentileri karşılayacağını düşündüğümü forumdaşlar okudular. Bunun dışında yazdıklarımız foruma fayda getirmeyen, lüzumsuz , forumu kirleten cumleler.
Arkadasın Konuyu bulandırmayalım.

deinemutter

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #146 : 02 Mayıs 2017, 09:19:29 »
sanırım su cümleyi kacırdınız yukarıdaki örnekte; 'he had a tight scalp and a reasonable donor area.' tight scalp yani dar bir kafa derisine sahipmis(gerci keske kac cm2 oldugunu yazsalar,daha net bir fikrimiz olurdu).böyle olması ekilecek alanı azaltıyor,böylece daha az greftle ve biraz da geriden baslayan sac cizgisi ile iyi bir sonuc vermesine sebep oluyor.

mmk2

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #147 : 02 Mayıs 2017, 10:20:19 »

Hocam bu restore hair 'in sonucu müthiş olmuş gerçekden bana göre..

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #148 : 02 Mayıs 2017, 11:19:02 »
dağıtım iyi yapılmış ama resimler karanlıkta cekilmiş bir tutam saçta karanlıkta çok gozukur bu resimleri ceken eleman kendini kandırdım ii bir ekim yer kaplama açısından ama resimler ışıkta cekilse çok baska gozukur
saçları ekmeydi dersin

seoul_vivor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #149 : 03 Mayıs 2017, 23:06:27 »
jonathan hocam senin 1 seneni bekleyeceğim.

inşallah ekim yapılan yerlerde saç derin gözükmez güneş ışığında hocam senin kadar olmasa da 4 gözle senin sonucunu bekliyorum.Param en fazla ioh a yetiyor manuelciler içinde

Bu arada ekim yanlış planlanmış cart curt söylenmeyin arkadaşlar

geniş alınlı olanın derdinden geniş alınlı anlar ekim gayet doğru yapılmış ön seyrek olacağına ölelim daha iyi anasını satayım.

Facebook Twitter Instagram