Gönderen Konu: Yaşım 18 saçlarım seyrek ne yapabilirim  (Okunma sayısı 1940 defa)

Berkay1234

• Yeni üye
  • *
Yaşım 18 saçlarım seyrek ne yapabilirim
« : 27 Ekim 2019, 12:48:17 »
18 Yaşındayım saçlarım seyrek cildiyeye gittim genetik dedi ve hairplus gold şampuan ile losyonu kullan 2 ay sonra gel dedi. 2 aydır kullanıyorum bir etkisini göremedim. Araştırdığım kadarıyla önümde ki seçenekler prp veya minoxil, Prp aklıma yatıyor daha hızlı ve daha iyi sonuç alacağımı düşünüyorum ama internette ki yorumlar o kadar iyi değil ve ucuz bir şeyde değil prp. Minoxile gelirsek  hayatım boyunca kullanmam lazım ve saç derisinde kaşıntı yapıyormuş ve daha uzun süreli kullanmam gerekiyor ayrıca belli dönemlerde saç yeniden dökülüyormuş o yüzden kararsız kaldım tavsiyelerinize ihtiyacım var ne yapabilirim bu konuda. Saçlarım tam olarak dökülmediği için saç ekimi de yapmıyorlar ve bu yaşta seyrek saçlı da dolaşmak istemiyorum.

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
Ynt: Yaşım 18 saçlarım seyrek ne yapabilirim
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2019, 13:22:03 »
Hemen hemen aynı yaştayız kardeşim 20 yaşındayım bende minoxil olayına girmeni istemem kullandığın sürece saçın olacak bıraktığında tüm emekleri gidecek bende kısa süreli kullandım bıraktım genetik dökülme sadece ertelenir olan saçı korursun tek çözüm saç ekimidir

Berkay1234

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2019, 14:32:38 »
Sürekli kullanmaya razıyım ben eski saçlarım gelsin de yani işe yarar mı acaba onda kararsız kalıyorum. Diğer yandan prp var o ise pahalı ve herkes de etki göstermiyormuş.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2019, 14:41:39 »
Güzel bir şampuan araştır öncelikle yaşın çok kücük o yüzden medikal bir ürün önermek olmaz
Global Moderator

Kel123

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2019, 01:15:08 »
Bu saç 21 gibi kel hocam. Şimdiden ekim merkezi araştır

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2020, 11:43:29 »
18 Yaşındayım saçlarım seyrek cildiyeye gittim genetik dedi ve hairplus gold şampuan ile losyonu kullan 2 ay sonra gel dedi. 2 aydır kullanıyorum bir etkisini göremedim. Araştırdığım kadarıyla önümde ki seçenekler prp veya minoxil, Prp aklıma yatıyor daha hızlı ve daha iyi sonuç alacağımı düşünüyorum ama internette ki yorumlar o kadar iyi değil ve ucuz bir şeyde değil prp. Minoxile gelirsek  hayatım boyunca kullanmam lazım ve saç derisinde kaşıntı yapıyormuş ve daha uzun süreli kullanmam gerekiyor ayrıca belli dönemlerde saç yeniden dökülüyormuş o yüzden kararsız kaldım tavsiyelerinize ihtiyacım var ne yapabilirim bu konuda. Saçlarım tam olarak dökülmediği için saç ekimi de yapmıyorlar ve bu yaşta seyrek saçlı da dolaşmak istemiyorum.
Minoxile dewam et sadece akşamları  kullan  sadece erteleyebilirsin saçların uzun süre kullandıgın takdir'De kalınlaşır istedigin sonucu alabilirsin diye düşünüyorum

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2020, 23:11:17 »
Genç kardeşim prp hikaye unut parana yazık. Minoxilede elini sürme. Geçici fayda verir, zaten sende biliyorsun. Bunun yanında kişisine göre değişir ama deride yanma ,kaşıntı ve kepekte yapıyor. Bu yaşta finasterid falanda alma hormon dengesini bozar. Vitamin takfiyesi biotin vb. şeyleri dene ama en az 6 ay devam et.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2020, 14:56:32 »
Malesef şuanda tek çare minoxil ve finasterid ama yaşın çok genç  o yüzden doktorlar anca mınoxil verir sana yada farklı spreyler kimse finasterid onermez zaten bu yaşa minoxil geçici fayda sağlamaz bence kullandığın sürece etkisini gösterir ama herkesin saç dökülmesi agrasifligine göre değişir minoxil dediğin gibi bırakmamak lazım kasıntı olayi bir süre sonra geçiyor ama önemli olan bir kaç ay kullanıp bırakmamak ama bu ilacada yaşın genç kullan diyemem tek dicegim bir kaç doktor görüşü alıp ona göre hareket etmek.

Greengoblin

• Full Member
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2020, 01:28:34 »
Prp ye sakın bulaşma paran boşa gider bende yaptırdım bundan 2sene önce kalınlaşma bile yapmadı. Ben şuan panplus gold losyon xpecia tablet ve otacı keratin arginine şampuan kullanıyorum. Gayet memnunum istersen deneyebilirsin. Panplusun etken maddesi melatonin kafein ve saw palmetto. Minoxtan ziyade daha organik bir tedavi uygulamak daha mantıklı bence.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2020, 10:25:59 »
Bu kafa şimdiden nw5 oluyor.
Şahsi kanaatim ya ilaç kullanacaksın ya da nw5-6 arası bitirip(22de dökülmen tamamlanır) ektireceksin.Ama şu sıkıntı olacak ilaç kullanma diyenler bu seferde açıklığın fazla ekim yaptırma kardeşim diyecekler.

Seçim senin

Facebook Twitter Instagram