Gönderen Konu: Tedavi veya Saç ekimi mümkün mü ?  (Okunma sayısı 1005 defa)

Un1x

• Yeni üye
  • *
Tedavi veya Saç ekimi mümkün mü ?
« : 23 Ekim 2019, 00:44:17 »
https://resmim.net/f/5n7NmY.jpg
https://resmim.net/f/Jtymrg.jpg
https://resmim.net/f/Gf1434.jpg

Şu an 27 yaşındayım, 17 -18 yaşında başladı dökülmeler. Bioxcin şampuan - ampul seti ile başladım zamanında, daha sonra bir kaç defa doktora gittim hepsi de minoksidil önerdi, bir süre kullandım gözle görülür bir etki görmedim.
Şu sıralar saç ekimi konularını araştırıyorum fakat bende sanki donör bölgede de bir seyrelme var gibi.

Şu an hiç bir saç ekim merkezi ile görüşmedim, ama şu haliyle saç ekiminin olumlu bir sonuç verebileceğinden şüpheliyim.

Bu hangi tip saç dökülmesine girer bu noktadan sonra ekim veya ilaçlı tedavi ile sonuç alınabilir mi ?

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Tedavi veya Saç ekimi mümkün mü ?
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2019, 00:55:48 »
Propecia+ biotin    +minoxidil  tabiki bunlar  maliyetli  olur  1 sene fazla kulanman lazım  bunları dostum  saçin çok zayıf  en etkili   yol bu  başka ne yaparsan  yap boş 

Canimo

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2019, 01:17:25 »
hem tedavi hemde saç ekimi bir arada olmalı tek başına ikisinden biri işe yaramaz .

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2019, 02:03:50 »
Liken tarzı bağışıklık sistemi hastalığına sahip olabilirsin. Iyi bir doktora ve hastaneye gitmelisin. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi saç hastalıkları birimine başvur. Sakın sac ektirme paranı almak için masaya yatırırlar olan mevcut saçlarına ve sağlığına olur ne yazık ki mevcut tedavilerle olumlu bir şeyler elde etmen çok zor. Yapacağın en mantıklı şey iyi bir doktora ve hastaneye başvurman
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Un1x

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2019, 13:25:29 »
Zamanını ayırıp cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim, @Spencer söylediği gibi öncelikle iyi bir hastaneye gidip hastalığın teşhisini koydurmam sanırım daha doğru olacak.

sirocco

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2019, 18:57:05 »
Zamanını ayırıp cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim, @Spencer söylediği gibi öncelikle iyi bir hastaneye gidip hastalığın teşhisini koydurmam sanırım daha doğru olacak.

+1

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2019, 21:59:29 »
Bir doktora görün dönör bölgende seyrelmiş bir hastalık olabilir saçı döken başka şeylerde var bunlar dönör bölgede belli eder kendini

Facebook Twitter Instagram